środa, 16 lipca 2014

Pizza z pieca kamiennego z salami (Danie EXPRESS)

Przyznam, że po teście zapiekanki z tej firmy raczej nie chciałem mieć już nic wspólnego z ich produktami. Jednak ostatecznie wyszło tak, że tę pizze ktoś mi kupił więc czemu by nie dać drugiej szansy.

Danie EXPRESS pizza
Zacznę od składu, który klasycznie odrzuca. Sam nigdy nie wziąłbym tego produktu do ręki. Składniki są kosmiczne. Choć nie widać ich gołym okiem i nic nie wskazuje na ich obecność to mamy: pieczarki, cebule, seler, marchew (?!), sok z cytryny, boczek wieprzowy. No komedia, a raczej dramat, bo do tego cała masa chemii.

Danie EXPRESS pizza


Pizza nie jest duża. Idealna na przekąskę, bo pełnoprawne danie to nie jest. Ilość sera... Na jednej połowie nie ma go w ogóle, a na drugiej mogłoby być więcej, tym bardziej, że to smaczna mozzarella. Całość ratuje porządna ilość salami i ładne pokrycie ciasta sosem.

Danie EXPRESS pizza


Po upieczeniu zaskakuje bardzo pozytywnie. Smak jest wyrazisty i zupełnie bardziej intensywny niż w innych chłodzonych pizzach, które jadłem. Ser jest lekki i ciągnący, a salami smaczne. Miejsca które miały mniej sera nadrabiają aromatem ziół którymi są posypane. Ciasto delikatne i chrupiące na brzegach. Po wcześniej przytoczonej zapiekance to dla mnie naprawdę szok i muszę przyznać duży plus producentowi.

Pomimo bogatego w niepożądane substancje składu, jest to bardzo smaczny produkt, którym można zaspokoić głód na jakiś czas.


Cena: ?

Ocena: 3+

Skład:
Danie EXPRESS pizza

1 komentarz: