wtorek, 15 lipca 2014

Syrop o smaku ogórka z miętą (Łowicz)

Pogoda za oknem zmusza do szukania źródeł orzeźwienia. Moją uwagę przyciągnęła ładnie zaprojektowana etykieta. Lubię napój z aloesu i szczerze mówiąc po tym syropie spodziewałem się przynajmniej lekko zbliżonych doznań smakowych. Produkt otrzymujemy w szklanej, 440 ml butelce.


Lekko gęsta konsystencja, przyjemny ogórkowy zapach i zachęcający kolor to rzeczy, które na pewno możemy powiedzieć przed spróbowaniem. Pozwoliłem sobie nalać trochę więcej niż zalecana proporcja.


Po rozrobieniu z wodą kolor ciągle jest zachęcający. W tym momencie zapach lekko przypomina mi wodę z cytryną. Tak przygotowany napój jest smaczny, lekko słodki, lecz nie za bardzo. I dobrze, mamy się tym napić i ugasić pragnienie.
Smak ogórka, choć delikatny, wysuwa się na pierwszy plan. Miętowy aromat jest tłem dla całości. Subtelnym, lecz bardzo trafionym dodatkiem.

Myślę, że ten produkt znalazłby również zastosowanie w jakimś orzeźwiającym drinku. Niestety nocki w pracy chwilowo uniemożliwiają wypróbowanie go pod tym kątem. Może Wy się tym zajmiecie?

Ogółem bardzo dobry produkt. Smaczny, orzeźwiający i zachęcający swoim wyglądem, zapachem i konsystencją. Z pewnością jeszcze trafi do mojej szklanki.

Cena: ?

Ocena: 4+

Skład:

2 komentarze:

  1. Już kilka razy przewija mi się w internecie napój o smaku ogórka. Muszę tego kiedyś spróbować, bo szczerze nie wyobrażam sobie tego smaku.

    OdpowiedzUsuń