piątek, 19 lipca 2013

Pistacje prażone, solone (Trader Joe's) [Aldi]

Uwielbiam wszystkiego rodzaju orzechy. Włoskie, laskowe, ziemne, przyprawione, nie przyprawione, w cieście, bez ciasta. Każde! Jednak najbardziej smakują mi pistacje. Są nie tylko bardzo smaczne, ale także bogate w substancje odżywcze, witaminy a także zawierają najwięcej błonnika ze wszystkich orzechów. Co więcej są świetnym dodatkiem do piwa. Z tych powodów często lądują w moim koszyku:

Za około 5.50 zł otrzymujemy 125g tych pyszności, które prezentują się następująco:Orzechy są bardzo apetyczne, zazwyczaj na cała paczkę trafia się maksymalnie jedna sztuka "wybrakowana". Zazwyczaj po prostu zbyt mała/niedojrzała. Zostały przyprawione solą co moim zdaniem jest świetnym połączeniem. Nadaje im fajny smak.
Można kupić solone pistacje luzem, na wagę, ale przyznam że mam z tym złe doświadczenie. Takie pistacje były zdecydowanie mniej smaczne no i zdarzały się jakieś felerne sztuki, które psuły jedzenie. W przypadku tych pakowanych tego problemu nie ma. Jakość stoi na wysokim poziomie. Przyznam, że jak już otworzę paczkę to zazwyczaj po chwili nic już nie zostaje na potem. Zachęcam do wcinania pistacji gdyż są zdrowe i smaczne.

Cena: około 5.50 zł
Ocena: 6+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz